Uroczyste rozdanie dyplomów WZK 2016

wydrukuj artykuł

W dniu 3 grudnia 2016 roku w auli im. Arnoszta z Pardubic odbyła się uroczystość rozdania dyplomów absolwentom roku akademickiego 2015/2016 Dolnośląskiej Szkoły Wyższej Wydziału Zamiejscowego w Kłodzku.

Uroczyste rozdanie dyplomów WZK 2016

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem studenckiej pieśni hymnicznej Gaudeamus igitur (łac. „Radujmy się więc”). Dziekan DSW Wydziału Zamiejscowego w Kłodzku, dr Bartosz Błaszczak przywitał absolwentów oraz zaproszonych gości.

Dyplom otrzymało 59 absolwent ów (33 absolwentów realizujących studia II stopnia oraz 26 absolwentów realizujących studia I stopnia).

Dyplom z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe otrzymało 17 absolwentów.

Podczas uroczystości, którą poprowadził rzecznik prasowy DSW wręczono nagrodę za najlepszą pracę licencjacką, nagrodę za najwyższą średnią uzyskaną podczas studiów, nagrodę za zbiór największej ilości nakrętek w charytatywnej akcji „Nakrętki dla Hospicjum 2015/2016”. Celem akcji była pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom w ich domach, bo tam czują się bezpiecznie.  Wręczono również podziękowania oraz nagrody za szczególną aktywność w Kole naukowym „Cognitia” oraz podziękowano opiekunowi Koła.

Uroczystość rozdania dyplomów uświetnił występ Kameralnego Nauczycielskiego Chóru "Chór z Gór”. Chór wykonał 7 utworów. Publiczność szczególnie ujęła piosenka pt. ”Ale to już było…  i nie wróci więcej”. Pozostały tylko wspomnienia.

W czasie uroczystości absolwenci oraz zaproszeni goście wysłuchali przemówienia Pana prof. dr hab. Józefa Kargula oraz mgr Doroty Krężlewicz-Skrobot- Dyrektor Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku.

Gościliśmy również wokalistki, wychowanki Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych: Annę Brzozowską, Nikolę Owczorz, Martę Niewiadomską, Aleksandrę Wrońską , Wiktorię Korfanty oraz Edytę Szymańską. Wychowanki wykonały trzy utwory.

Uroczystość zakończono wykonaniem wspólnej fotografii.

Wszystkim absolwentom oraz zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w uroczystości oraz życzymy pomyślności w przyszłości.